Kā uzvesties deju pasākumā?

↑ Atgriezties


Iepazīstināšana

Savstarpēji iepazīstinot cilvēkus jāatceras, ka vīrieties vienmēr tiek stādīts priekšā dāmai, tādējādi it kā dodot viņai tiesības atteikties no pazīšanās ar vīrieti, ja tā ir viņas izvēle. Vīrietis nekad pirmais nesaka "Priecājos iepazīties!", iekams to nav izdarījusi dāma. Kungs nakad nepiedāvā pirmais savu roku rokasspiedienam. Ja dāma vēlas kungam paspiest roku, viņai tas ir jādara ar nepārprotamu žestu. Nedroša vai rezervēta rokas sniegšana var radīt muļķīgu situāciju.

Dejošana ciešā augumu kontaktā

To nosaka dāma, parādot savu piekrišanu vai pretestību (parasti ~ vieglu). Ja viņa pretojas, nedariet to! Ja viņa ir deju pasākumā ar mīļoto cilvēku, pat nemēģiniet! (Atcerieties, ka šā cilvēka lomā kādu dienu varat nonākt Jūs pats!) Izņēmums  ja Jūs zināt, ka no šīs otras personas puses viss būs OK. Bieži cieša dejošana var būt arī nevainīga, sniedzoša daudz jautrības, tikai pārliecinieties, ka viss ir kārtībā!

Sarunas dejas laikā

Dejas laikā sarunas starp partneriem būtu jāierobežo līdz minimumam, un jākoncentrējas uz dejošanu. Dejai beidzoties, kungam nevajadzētu nekavējoties mesties pārrunās ar citiem blakus stāvošiem kungiem par tēmām, ka dāmām varētu būt neinteresantas. Diemžēl reizēm kungi atļaujas ignorēt dāmas tikko deja ir beigusies. Kungam jāatceras, ka dāma ir jūsu partnere līdz tam brīdim, kamēr jūs esat viņu pēc dejas pavadījis viņu atpakaļ uz vietu.

Nekad nenodarbojoties ar tenkošanu, jo jūsu sarunas biedrs vai biedrene var izrādīties aprunātā cilvēka labākais draugs. Jūs tenkojot varat kļūt nepopulārs, vai arī kādu aizvainot. Daži cilvēki ir depresīvi un mēģina sabojāt garastāvokli arī citiem. Varbūt tas ir tāpēc, ka viņi jūtas pārāki par citiem, bet varbūt neievēroja etiķetes prasības, un tagad par to maksā. No žēlabniekiem jāizvairās kā no mēra, viņi var jauku vakaru padarīt neinteresantu. Vairums cilvēku vēlas labi pavadīt laiku, un parasti vairās no žēlabniekiem, bet Jūs paliekat viens ar "nelaimīgu cilvēku".

Ja deju laikā jūs satiekat kādu cilvēku, kuru neesat redzējuši gadiem ilgi, neradiet viņam neērtu situāciju ar vaicājumu: "Vai tu mani atceries?" Šādam jautājumam ir zemteksts  es esmu labāks par tevi, jo es atceros tavu vārdu, bet tu manējo – nē. Ja jūs šaubāties, vai jūsu paziņa jūs atceras, jāstādas viņam priekšā un jāatgādina, kur un kad jums ir bijis tas gods būt pazīstamiem.

Dejas laikā nemāciet savu partneri, pat tad, ja Jūs esat profesionālis! Tas nav pieņemami! Nedariet to! Ja vien Jūs netiekat īpaši lūgti, piemēram, ar vārdiem: "Vau, tas bija forši, kas tas bija?" vai "Kā Jūs to darījāt?" vai "Vai man vajadzēja ...?" Ja Jūsu partnere sajauc soļus, tas nav uzaicinājums viņu pamācīt, tas nozīmē, ka Jums jādejo par vienu vai pāris līmeņiem vienkāršāk.

Tomēr ir atsevišķi gadījumi, kad viens vai divi vārdi var partnerei ļoti palīdzēt. Piemēram: "Pļaujieties vairāk uz mani!" Ja Jūs nepavisam nevarat iztikt bez pamācīšanas, tad samaziniet savu sakāmo līdz minimumam un mēģiniet dejā neapstāties un nesākt zāles vidū deju stundu.

Esiet dzirdīgs pret partneri. Tas, ko viņa saka, var būt patiesība un vienkārši mēģinājums palīdzēt. Atcerieties, ka vienu un to pašu lietu var izpildīt dažādos veidos. Varbūt, ka otrs var izdarīt to labāk, vai arī viņam patīk tas veids, kā Jūs to izpildāt.

Sadursmes ar citiem pāriem

Gatavojoties izpildīt jebkuru no figūrām, kungam ir jābūt skaidram priekšstatam, cik liels laukums pārim būs vajadzīgs figūras pabeigšanai. NEKAD NEDEJOJIET FIGŪRU, JA REDZAMS, KA TAI PIETRŪKS VIETAS!

Ja Jūs uzskrienat virsū otram pārim, atvainojoties! Atvainošanos vienmēr izdara kungs, dāmai tas nav jādara, jo viņa dejo tā, kā kungs viņu vada. Jāatvainojas ir pat tad, ja jūs neesat vainīgs. Ja citi uzskrien Jums, arī tad atvainojieties! Ja viņi turpina skriet Jums virsū, pārejiet uz citu vietu zālē! Nekad neskrieniet virsū oficiantei, viņai jebkurā gadījumā ir tiesības izvelēties ceļu.

Pārāk sarežģītu figūru dejošana

Nedejojiet figūras, kas ir virs Jūsu partneres vai partnera sagatavotības līmeņa! Ja Jūs esat spēcīgs dejotājs, cenšanās pārspēt Jūsu partneri izskatīsies smieklīga, un citi par to rauks pieres vai smīnēs. Te nav nekādu izņēmumu! Dejošana, izrādot nepatiku, ir tieši tikpat slikta. Rādīt neapmierinātu ģīmi ar partnera vai partneres dejošanas līmeni visiem, kas skatās, ir ārkārtīgi zema gaumes līmeņa izpausme. Katrs, kas skatās, pats redz, kurš no partneriem dejo sliktāk.

Atvainošanās par sliktu dejotprasmi

Jūs varat to darīt, ja jūtat, ka tas ir nepieciešams, bet nedariet to vairāk, kā vajadzīgs. Vislabāk ir darīt to pēc tam, kad deja beigusies, nevis dejas laikā, un katrā ziņā nedariet to pirms dejas (Jūs varbūt nodejosiet labi). Ja jūs sevi kritizējat, jūs nostādāt savu partneri grūtas izvēles priekšā – viņš var tikai vai nu piekrist jums, tādējādi kļūstot rupjš, vai arī nepiekrist jums, kļūstot par meli. Pat ja jūs varat pareizi nodejot tikai pamatsoli, dariet to jautri, ar prieku un partneris būs priecīgs par nodejoto deju. Gan kungam, gan dāmai jācenšas ar savas sejas mīmiku dejojot vienmēr izteikt prieku – ne tikai tad, kad dejojam ar vislabākajiem draugiem. Dāma var kļūt nepopulāra kungu vidū, ja atklāti izrāda, ka viņai ne sevišķi patīk vīrietis, ar kuru viņa patreiz dejo.

Dažādi... 

Neplātieties dejās ar naudas žūkšņiem, nav labi vērtīgas lietas turēt makā vai žaketes kabatā, kura mētājas apkārt.

Nestrīdieties ar deju skolotāju vai vakara vadītāju, nesakiet diskžokejam, vai orķestrantiem, ka viņa spēlētā mūzika ir bezvērtīga. To nekad nedrīkst darīt, it īpaši, ja skolotājs/vadītājs vai diskžokejs/orķestris ir iecienīts.

Nestāviet ārpus biļešu pārdošanas vietas, cenšoties noskaidrot, vai zālē ir vai nav kāds vai kāda, kas ir pietiekami seksīgs/a, vai pietiekami labs/a kā deju partneris/e. Ja visiem būtu tādi paradumi, pāriem pietrūktu zālē vietas, kur dejot. Ja Jums tas tik loti interesē, ejiet iekšā un ļaujiet, lai dejas var sākties.

Parasti deju vakari sākas lēni un uzņem tempu pamazām. Dažreiz ir patīkami būt labākajam dejotājam ballē, kaut varbūt tikai uz pusstundu. Tas var darīt brīnumus Jūsu popularitātes veidošanā. Nestāviet uz deju grīdas, ja sarunājaties, vai izrādat sevi! Citiem cilvēkiem vajag vietu, kur dejot.