Ziemeļamerikas dejas

↑ Atgriezties


Svings
Svinga grupas deju popularitātes pamatā ir jaunatnes sacelšanās pret autoritātēm – pieaugušajiem un viņu sabiedrības institūcijām. Svinga kustības nemēdz būt seksuāla rakstura, dejas fīlings atgādina piecdesmito gadu vidusskolēnu dejas vingrošanas zālē. Svinga frāzējumam raksturīgas atkārtotas „svingojošas” frāzes.

Naktskluba divsolis

Džaivs
Sacensību džaivam ir raksturīgi kāju izspērieni un uzsitieni, žestikulācija. Telpas izmantošanai raksturīga tuvošanās un attālināšanās no centrālā punkta, riņķošana ap to. Centrālais punkts tiek radīts ar roku satvēriena palīdzību. Ritmam raksturīgs atkārtoti „atlēcošs” frāzējums. Sacensību dejotāji augstākajās turnīra klasēs izmanto arī Rietumkrasta svinga, Lindija, rokenrola un dažādu citu svinga paveidu elementus, līdz ar to izpildījuma stils un tehnika var mainīties vienas dejas ietvaros.

Rokenrols
Rokenrolam ir 3 galvenās versijas – pirmajā versijā kāju izspērienus izpilda bez palēciena, otrajā versijā – ar vienkāršo palēcienu, bet trešajā versijā – ar dubulto palēcienu. Svārsta soļus ir iespējams aizvietot  ar vilcināšanās-pēdu maiņas un izspēriena-pēdu maiņas kustību, pēdējo var izpildīt kā uz vietas, tā arī ar pārvietošanos uz priekšu vai atpakaļ.

Hāstls

Diskofokss